ruporas

Paskelbti Autorinio kino aljanso apdovanojimų „Kino ruporas“ nominantai

2016 m. balandžio 07 d.

 Autorinio kino aljanso (AKA) apdovanojimai už nacionalinio kino sklaidą 2015 metais šįmet rengiami kartu su Audiovizualinių kūrinių autorių asociacija (AVAKA). „Kino ruporas“ ir diplomas kūrėjui, kino gamybos kompanijai ar organizacijai bus įteikti Vilniaus festivalio „Kino pavasaris“ renginio metu balandžio 11 d. pirmadienį.

AKA apdovanojimai teikiami nuo 2012 m. Jais aljanso kūrėjai atkreipia dėmesį į kuo platesnės šalies kino sklaidos būtinybę ir užsienyje, ir Lietuvoje. Apdovanojimo laureatais gali tapti visi Lietuvos kino industrijos dalyviai, nuolat dirbantys, kad geras kinas surastų savo žiūrovus.

Šįmet žiuri, vadovaujama kino kritikės, TV žurnalistės Izoldos Keidošiūtės, „Kino ruporo“ apdovanojimui ir diplomui nominavo "Meno avilį" už DVD "Lietuvių dokumentinio kino antologija" platinimą, studiją "Monoklis" už Lino Mikutos filmo "Pakeleiviai" sklaidą, prodiuserę Živilę Gallego už Alantės Kavaitės filmo "Sangailės vasara" sklaidą, įvertintą apdovanojimu Sandanso festivalyje. Tarp nominantų - agentūra "Lithuanian Shorts" už nuolatinį darbą skleidžiant žinią apie trumpametražius lietuviškus filmus pasaulyje, studija „Just a Moment“ už Giedrės Žickytės filmo‚ Meistras ir Tatjana“ sklaidą. Už socialinės dokumentikos "Gegučių vaikai" sklaidą, įvertintą tarptautiniais apdovanojimais Lenkijoje ir Olandijoje, nominuota režisierė Inesa Kurklietytė, o Šarūnas Bartas - už filmo "Ramybė mūsų sapnuose" ir visos kūrybos sklaidą pasaulyje.

„Nuolat kartoju, kad sukurti filmą yra tik pusė darbo, o kita - surasti norinčių jį pažiūrėti. Dabar filmų sukuriama labai daug, konkurencija yra milžiniška, tačiau lietuvių kinas kasmet matomas tarptautinėse erdvėse, ir Autorinio kino aljanso apdovanojimas tai primena“, - sako I. Keidošiūtė, kuriai šįmet žiuri darbe talkino kolegė, „Verslo žinių“ kino apžvalgininkė R. Paukštytė ir prodiuserė U. Kim.

Lietuvos kino kūrėjai ir kino studijos „Kinema“, „Tremora“, „Nominum“, “Uljanos Kim studija”, „Just a Moment“, “Ūkų studija” 2012 m. pavasarį susivienijo į neformalų sambūrį „Autorinio kino aljansas“ (AKA). Aktyviausiai dirbantys, įvairių kartų filmų režisieriai ir prodiuseriai Algimantas Puipa, Gytis Lukšas, Kristijonas Vildžiūnas, Kristina Buožytė, Ignas Miškinis, Uljana Kim, Giedrė Žickytė, Ieva Norvilienė, Janina Lapinskaitė, Mantas Kvedaravičius, Dagnė Vildžiūnaitė, Saulius Drunga, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai Arūnas Matelis, Audrius Stonys, Šarūnas Bartas ir kiti siekia atkreipti šalies kultūrai neabejingų žmonių dėmesį į kiną, kaip svarbią nacionalinės kultūros dalį, aktyviai dalyvauja svarstant įvairias šalies kino problemas.

Aljanso kūrėjai įsitikinę, kad lietuviško kino savitumą ir atgarsį pasaulyje lemia nuosekliai ir kūrybiškai puoselėjamos gero autorinio kino tradicijos. AKA atviras visiems kūrėjams, siekiantiems, kad šalies kinas apie svarbius dalykus su žiūrovais kalbėtų įdomiai ir patraukliai.

“Pasaulio kino žemėlapyje Lietuva yra talentingų kino autorių sukurtų filmų dėka,” - teigia Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Arūnas Matelis, vienas AKA iniciatorių.

AKA apdovanojimus kūrėjai yra pelnę už filmų „Aurora“ (rež. K. Buožytė, „Tremora“), „UB Lama“ (rež. E. Vertelytė, „Nominum“), „Tėvas“ (rež. M. Sargsyanas, „Just a moment“), „Pokalbiai rimtomis temomis“ (rež. G. Beinoriūtė, “Monoklis“), „Liza, namo!“ (rež. O. Buraja), „Lošėjas“ (rež. I. Jonynas, Uljanos Kim studija) sklaidą. Pernai „Kino ruporu“ buvo apdovanota prodiuserė Marija Razgutė už lietuviškų trumpametražių filmų “Triukšmadarys” ir “Šuns dienos” sklaidą tarptautiniuose renginiuose, už trumpametražio kino populiarinimą Lietuvoje, o diplomai atiteko “Kino pavasario” organizatoriams už nuolatinį pasaulio lietuvių kino kūrybos populiarinimą Lietuvoje ir studijai “Nominum” už edukacinio istorinio kino projekto “Radviliada” sėkmingą sklaidą Lietuvoje.